استخراج ارز چیا با هارد SSD و هارد اکسترنال

پس از دانلود برنامه ارز چیا، برای شناخت و استخراج این رمز ارز دیجیتال، به یک سری مقدمات نیاز است. از جمله‌ی این مقدمات، تهیه هارد برای ساخت و ذخیره پلات می‌باشد. به منظور استخراج ارز چیا، سیستم شما به دو دسته هارد با کارایی متفاوت نیاز دارد.
یک دسته هارد SSD(هارد موقت) و یا هارد NVME می باشد که ساختن پلات‌های چیا به وسیله‌ی آن انجام می‌گیرد.
دسته دیگر هارد HDD است که کار ذخیره‌سازی پلات‌های چیا را به عهده دارد.

بهترین هارد برای استخراج ارز چیا

معرفی بهترین هارد برای استخراج چیا 

هارد برای استخراج ارز چیا

برای استخراج چیا دو نوع هارد یکی برای ساخت پلات یکی هم برای ذخیره سازی نیاز است.در رمز ارز چیا میزان پلات‌ها تعیین کننده میزان ارز چیای استخراجی شما خواهد بود. به همین علت افزایش ساخت پلات‌ها و یا به عبارت دیگر داشتن پلات ‌های بیشتر، راه  را برای استخراج هر چه بیشتر ارزهای چیا فراهم می‌نماید.  به همین خاطر باید هاردی را تهیه کنید که در این مسیر یاری‌گر شما باشد. 

ارز چیا

هارد SSD که نوع آن NVME باشد یکی از بهترین گزینه ها می باشد. زیرا ویژگی بارز این نوع هارد، استفاده مستمر و پیاپی از آن می باشد. از آنجایی که ساخت پلات‌ها مکرر باید انجام شود، این نوع هارد بالاترین بازدهی و در عین کاهش احتمال خرابی را به شما خواهد داد. از آنجایی که کارت گرافیک در استخراج رمزارز چیا به علت گران قیمت بودن هیچ جایگاهی ندارد، استفاده از هارد SSD در رتبه بالاتر اهمیت قرار می گیرد. مصرف انرژی بسیار پایین‌تر و نصب بسیار راحت و آسان تر دیسک‌های دارای ظرفیت بالا همانند  هارد SSD ، آنها را به گزینه اولویت اول برای استخراج ارز چیا مبدل نموده است.

هارد SSD برای ایجاد پلات

هارد SSD و هارد اکسترنال برای استخراج ارز چیا از جمله با کیفیت‌ترین هاردهای موجود در بازار می‌باشند. به منظور ذخیره سازی پلات هایی که برای استخراج ارز چیا لازم داریم، هارد اکسترنال ، سیستم های ذخیره سازی که تحت شبکه هستند(NAS) و … را می‌توان استفاده نمود. استفاده از هارد اکسترنال یا هارد دیسک های خارجی بهترین و بالاترین هارد با کیفیت بالا و در دسترس می باشد. این نوع هارد از طریق کابل  USB به سیستم شما متصل می شود.

نحوه استخراج ارز چیا

هارد SSD و پلات

هارد SSD، هاردی است که برای ساخت و ایجاد پلات برای استخراج ارز چیا لازم داریم.  این هارد هم اندازه‌ی هاردهای 2/5 اینچ لپ تاپ  و pc می‌باشد و از طریق یک قاب در سیستم‌های خانگی و به جای هاردهای 3/5 اینچی می‌توان از آن استفاده نمود.(دارای رابط ata , sata  می‌باشد).
این نوع هارد دارای سرعت بیشتر انتقال ولی مصرف کمتر انرژی  بوده  به همین دلیل از آنها در ساخت وسایل پرتابل استفاده بیشتری می‌شود. این هاردها دارای ساختاری شبیه فلش مموری‌ با مصرف برق کمتر و سرعت بالاتر می‌باشد. به دلیل عدم استفاده از قطعات مکانیکی، ذخیره سازی الکترونیکی‌ای که در هارد SSD انجام می‌گیرد دارای سرعت بسیار بالاتری نسبت به ذخیره سازی‌های مغناطیسی است.

ویژگی‌های مهم هارد SSD

1- سرعت بسیار بالای هارد SSD .( سرعت 3 برابر و گاهاً بیشتر از هاردهای معمولی).

2- قابلیت استفاده از تمام ظرفیت هارد، مشکل کم بودن ظرفیت را به خوبی حل نموده است.

3- طول عمر هاردهای SSD برخلاف هاردهای معمولی(HDD) به پر شدن این حافظه برمی‌گردد. یک هارد SSD یک ترابایتی ، با نوشتن حجمی برابر با تقریباً 600 ترابایت (بسته به کلاس‌بندی کیفیت هارد) پر می‌شود. با پر شدن این ظرفیت، طول عمر هاردSSD رو به افول می‌گذارد. این مورد در هاردهای معمولی یا HDD، کاملاً برعکس بوده و طول عمر آن تا زمانی است که به هارد آسیب فیزیکی نرسد.  

4- مقاومت بالا در برابر ضربه خوردن.(پایین بودن احتمال مشکل ضربه خوردن درهارد SSD، در سایر هاردها این مشکل به مراتب بیشتر پیش می‌آید)

5- ذخیره اطلاعات از طریق چندین AC ، در هاردSSD.(این ذخیره سازی در هاردهای معمولی از طریق دیسک‌های مغناطیسی انجام می‌شود)

6- ذخیره اطلاعات در هاردSSD به صورت الکترونیکی و روی AC انجام می‌شود.(ولی اطلاعات در هارد دیسک ها بر روی حافظه ی فیزیکی به نام پلاتر ذخیره می‌شود)

7- عدم تولید حرارت و صدا در هاردهای SSD .

8- عدم آسیب دیدگی اطلاعات هارد SSD در اثر تکان های شدید.(اطلاعات هاردهای معمولی با ضربه و تکان شدید آسیب خواهند دید) با این حال باز هم باید مواظب بود هارد SSD ضربه نخورد زیرا ممکن است قطعی در برد آن پیش آمده و مدار و آی سی‌های آن بسوزد در عین حال از حساسیت‌های هارد دیسک خبری نخواهد بود.

9- قیمت بالاتر هارد SSD نسبت به هاردهای معمولی.

10- حساسیت هارد SSD به نوسانات برق. (امکان سوختگی آی سی‌ها یا برد این هارد با نوسان برق. لذا از محافظ مناسب برای برق تغذیه‌ای هارد SSD وهمچنین پاور سیستمتان استفاده کنید و آن را روی یک سیستم نصب کنید و از جابجایی آن از یک سیستم به سیستم دیگر اجتناب نمایید.)

سهولت در کسب اطلاعات لازم برای شناخت ارز چیا از اهداف بزرگ اسی کالا می‌باشد. کارشناسان و متخصصین  حرفه‌ای و مجرب ما، آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و سؤالات احتمالی شما می‌باشد. دیدگاه‌های  خودتان را با شماره‌های قید شده در سایت با ما در میان بگذارید.

اس کالا
ارتباط با ما

شماره تماس : 09194088802

شماره تماس : 91301505-021

فروشگاه اینترنتی اسی کالا متخصص در فروش انواع تجهیزات استخراج ارز دیجیتال و راه اندازی فارم می باشد. همچنین مجموعه ساپتک ایرانیان در زمینه گارانتی، تعمیرات و تامین قطعات انواع دستگاه های انت ماینر فعالیت می کند.