راه اندازی مزرعه و فارم استخراج

راه اندازی مزرعه و فارم استخراج

فارم ماینینگ چیست؟

فارم ماینینگ یا همان مزرعه استخراج در واقع جایی است که حجم زیادی از دستگاه‌ها و تجهیزات پردازشی در آن قرار دارند. فارم ماینینگ دارای قفسه‌های بزرگی است که بر روی آنها صدها اسیک (ASIC) یا تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. فارم های ماینینگ به طور مدارم یعنی هر ۷ روز هفته ۲۴ ساعته فعال هستند و این دستگاه‌ها به طور مرتب روشن هستند.

برای راه اندازی فارم چقدر باید سرمایه داشته باشم؟

سرمایه لازم برای راه اندازی فارم ، استخراج ارز های دیجیتال، یکی از موضوعاتی است که اکثر افراد به آن علاقه دارند.

برای استخراج ارز های دیجیتال به چه مواردی احتیاج داریم؟

دستگاه استخراج و یا ریگ استخراج:

برای اینکه بتوانید به استخراج ارز های دیجیتال بپردازید، مهم ترین وسیله مورد نیاز شما دستگاه استخراج و یا کارت گرافیک می باشد.

برای مثال، شما می توانید به راحتی ارز دیجیتال اتریوم را با بکارگیری کارت های گرافیک استخراج کنید. سختی شبکه اتریوم نسبتا کم می باشد. همچنین استخراج بیت کوین تنها با بکارگیری دستگاه های ماینر قدرتمند پرسود خواهد بود.

راه اندازی مزرعه و فارم استخراج

مکان مناسب:

قطعا شما باید محلی برای قرار گیری ماینر و یا ریگ ها در نظر داشته باشید. به عنوان مثال مکان مورد نظر شما باید دارای دمای محیطی مناسب باشند. کنترل شرایط دما برای نگهداری ماینر ها بسیار مهم می باشند.

سیستم تهویه هوا:

سیستم تهویه هوا به شما در کنترل دما کمک می کند. سیستم تهویه هوا جزء مهم ترین تجهیزات مکان مورد نظر می باشد.

سیستم خنک کننده:

سیستم خنک کننده باید طوری باشد که بتواند دمای محیط را کنترل کند.

مهمترین قسمت در مزرعه ی استخراج قسمت کنترل دما میباشد.

تجهیزات جانبی:

تجهیزات جانبی شامل اینترنت، نیروی کار، اتصالات، کامپیوتر و… می باشد.

اینترنت :

اینترنت یکی از نیاز هر فارم است. اینترنت مورد نیاز فارم قطعا باید دارای سرعت مناسبی باشد و همیشه باید آن اینترنت پایدار باشد و قطع و وصل نداشته باشد.

نیروی کار:

نیرو کار می تواند به امور فارم یا مزرعه استخر شما رسیدگی کند. یکی از این امور ها را می توان کنترل دما عنوان کرد. نیروی کار شما تا حدودی باید در این زمینه تخصص داشته باشد.

اتصالات:

با کمک اتصالات باید ارتباط بین تمامی دیگر تجهیزات برقرار شود. اتصالات می تواند شامل: انواع سیم، انواع کابل، سوییچ ها و…. باشد.

کامپیوتر:

شما می توانید به وسیله کامپیوتر، ماینر و یا ریگ های استخراج خود پیکربندی و یا کانفینگ کنید. تنها نیاز شما به کامپیوتر برای انجام این کار می باشد. پس با این حساب می توان گفت که شما به هیج عنوان نیاز به کامپیوتر با سخت افزار قدرتمند ندارید.

در نهایت باید بدانید که راه اندازی یک مزرعه بیت کوین یا فارم ماینینگ به همین سادگی ها نیست و قبل از راه اندازی آن می بایست یک سری ملزوماتی را رعایت کرد.

این ملزومات را می توان به 6 بخش تقسیم کرد که عبارتند از:

بررسی و مشاوره توسط یک تیم مجرب و متخصص در این زمینه

نصب و استفاده از نرم افزارهای ماینینگ مانند BTC miner و CG mine و …

عضویت در استخر ماینینگ

خرید تجهیزات و دستگاه های ماینینگ

تامین انرژی برق مورد نیاز برای ماینینگ

تهیه تجهیزات تهویه و وسایل خنک کننده

مزایای فارم نسبت به دیگر صنایع و کارخانه‌ها

راه اندازی مزرعه و فارم استخراج

فعالیت در تمام شبانه‌ روز و تمام ایام سال
فارم در تمام طول ساعات شبانه‌روز و تمام ایام سال ازجمله تعطیلات فعال و در حال تولید است که باعث بازدهی بسیار بالاتر آن نسبت به دیگر صنایع است.

عدم نیاز به بازاریابی
محصول تولیدی صنعت ماینینگ بیت‌کوین یا سایر آلتکوین ها است که به‌ راحتی قابل‌ تبدیل به ‌تمامی ارزهای مطرح جهان است. این محصول برخلاف دیگر محصولات واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها نیاز به بازاریابی و بازارسازی ندارد.

دوره راه‌اندازی کوتاه
دوره‌ی راه‌اندازی فارم نسبت به دیگر صنایع با همین میزان سرمایه‌ بسیار کوتاه‌ تر است که باعث کاهش دوره‌ی خواب سرمایه و هزینه‌های مربوط به آن می‌شود.

عدم نیاز به دوره‌های طولانی بازبینی و تعمیرات
تجهیزات به‌کار رفته در فارم نیازمند دوره‌های طولانی بازبینی و کالیبراسیون و تعمیرات و دیگر فرایندهای مرسوم نیستند.

بازگشت سرمایه  از روز اول و جریان نقدینگی بسیار خوب
فارم از روز اول بهره‌برداری شروع به درآمدزایی می‌کند که این درآمد در همان روز قابل نقد کردن است و بنابراین جریان نقدینگی قدرتمندی را در اختیار مالکان قرار می‌دهد.

بهره‌ برداری از حداکثر ظرفیت از روز اول
برخلاف بیشتر صنایع فارم ماینینگ بیت‌کوین از همان روز اول بهره‌ برداری می‌تواند و باید با حداکثر ظرفیت خود فعالیت کند که باعث افزایش درآمد و کاهش دوره‌ی بازگشت سرمایه می‌شود.

عدم نیاز به نیروی انسانی گسترده
نگهداری فارم به نیروی انسانی بسیار زیادی نیاز ندارد و همین امر چالش‌های مربوط به نیروی انسانی و هزینه‌های مربوط به آن را کاهش می‌دهد.

عدم وجود خط تولید و وابستگی تجهیزات به یکدیگر
تجهیزات فارم به‌صورت کاملاً مجزا از یکدیگر هستند و بنابراین خارج شدن هرکدام از آن‌ها از مدار به دلیل خرابی سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری تأثیری بر کار و تولید دیگر تجهیزات ندارد. به ‌این ‌ترتیب فارم همواره می‌تواند با ظرفیت تقریباً نزدیک به 100 درصد فعالیت خود را ادامه دهد. به‌علاوه فارم نیازمند تجهیزات و ماشین‌های بسیار بزرگ و گران ‌قیمت نیست که خارج شدن آن‌ها از مدار اختلالی در تولید وارد کند.

 در نهایت نتیجه میگیریم حتی اگر شما با هزینه قابل توجهی وارد صنعت ماینینگ شوید و فارم ماینینگ بزرگی ایجاد کنید، باز هم باید توجه داشته باشید که صنعت ماینینگ از ماه اول برای شما سودآور نخواهد بود. شما تا چندین ماه تنها هزینه مخارج پیشین خود را تامین می‌کنید و به قولی بازگشت سرمایه خواهید داشت. سپس با گذشت ۱۶ تا ۱۸ ماه ماینینگ برای شما سودآور خواهد بود. با داشتن دو یا ۵ دستگاه اسیک نمی‌توان فارم ماینینگی راه اندازی کرد که شما را یک شبه پولدار کند. شما با داشتن یک یا ۵ دستگاه تنها می‌توانید از ماینینگ یک منبع درآمدزایی داشته باشید که هزینه‌های شما را تامین کند اما سودی کسب نخواهید کرد. برای کسب سود باید بتوانید فارم ماینینگی داشته باشید که صدها تجهیزات در آن وجود داشته باشد تا به سودآوری کلان برسید.

Instagram linkedin Telegram
Call Now Button