تعمیرات دستگاه ماینر

تعمیرات دستگاه ماینر

نکات مهم

با توجه به فراگیر شدن استفاده از دستگاه های ماینر، لازم دانستیم که توضیحاتی درباره شرایط نگهداری، استفاده و نیز ایرادات متداول این دستگاه ها را ذکر کنیم.

بطور کلی ایرادات و رفع آن در  دستگاه های ماینر به دسته بندی های زیر خلاصه میشود:

عیب یابی و تعمیر تخصصی هش برد و کنترل برد دستگاه های ماینر

عیب یابی و تعمیرات تخصصی پاور دستگاه های ماینر .

تعویض چیپ های هشبرد و تعویض چیپ های کنترل برد .

مهم ترین دلایل خرابی دستگاه های ماینر

تعمیرات دستگاه ماینر

1- رطوبت

هر دستگاه ماینر دارای یک میزان درصد رطوبت و همچنین دمای کاری می باشد. قبل از راه اندازی باید به این نکات توجه کنیم. اکثرا در ماینر ها میزان رطوبت بین 5 – 95 درصد می باشد.

2- حرارت دستگاه ماینر

حرارت بالای ماینر می تواند به تمام قسمت و قطعات آسیب بزند. با این تفاسیر اهمیت بسیار بالایی دارد پس باید با تجهیز یک سیستم خنک کننده سعی داشته باشیم تا ماینر ما از حرارت بالایی برخوردار نباشد.

راههای جلوگیری از خرابی دستگاه ماینینگ

1- اورکلاک کردن به دستگاه شما آسیب می رساند، گرچه شما بتوانید دمای چیپها را پایین نگهدارید ولی جریان و فرکانس بالا عمر هش برد شما را کاهش میدهد، پس از هرگونه فریمور خارج از سایتهای دستگاه خویش به شدت دوری کنید و فقط از فریمورهای معرفی شده در سایت ماینر خودتون استفاده کنید.

2- از وب سایتهای بالقوه مشکوک و ناامن بازدید نکنید.

تعمیرات دستگاه ماینر

3- رمز عبور ورود به IP دستگاه و همچنین رمز کانفیگ دستگاه خود را تغییر داده و آن را بخاطر داشته باشید. رمز عبور قوی همیشه اولین خط دفاع شماست.سعی کنید رمز عبور شما ترکیبی از اعداد حروف کوچک و بزرگ و علامت های خاص با تعداد کاراکتر بالا باشد.

چه موقع دستگاه ماینر را برای تعمیر ارسال کنید؟

وقتی ماینر روشن نمیشود موارد زیر را بررسی کرده و سپس برای تعمیر آنرا به مرکز تعمیرات ارسال کنید:

1-ولتاژ ورودی به پاور را بررسی کنید

اگر ولتاژ ورودی دستگاه از ۲۲۰ ولت کمتر باشد پاور دستگاه کار نخواهد کرد. برای بررسی ولتاژ نیاز به یک مولتی متر دارید، مولتیمتر را در حالت ولتاژ AC قرار داده و دو سر ولت متر را ابتدا به پریز برق(یکی فاز و دیگری نول) متصل کرده، اگر ۲۲۰ ولت را نشان داد دوشاخه برق را وصل کرده و این بار انتهای کابل را بررسی کنید که آیا در انتهای کابل(محل ورودی به پاور) ولتاژ ۲۲۰ ولت را دارید یا خیر؟ اگر ولتاژ نداشتید یا ولتاژ کمتری داشتید کابل شما معیوب بوده و میبایست تعویض گردد.

2- پاور را بررسی کنید

تمام سیمهای ارتباطی پاور را از کنترل برد و هش بردها جدا کرده و توسط مولتی متر این بار ولتاژ خروجی پاور را چک کنید. برای اینکار مولتیمتر را در حالت ولتاژ DC قرار داده و دو سر ولتمتر را به مثبت و منفی خروجی پاور(کابلهای قرمز و مشکی) وصل کنید چنانچه ولتاژ خروجی کمتر از ۱۲ ولت بود پاور دستگاه معیوب است و میبایست تعمیر گردد، اگر ولتاژ ۱۲ ولت بود فن پاور را بررسی کنید که کار میکند یا خیر؟ در صورت کار نکردن، فن پاور را تعویض کنید.

3-کنترل برد و هش بردها را بررسی کنید

ابتدا کنترل برد را به تنهایی به پاور وصل کنید و پاور را روشن کنید اگر روشن نشد کنترل برد معیوب بوده و میبایست تعمیر یا تعویض گردد ولی اگر مشکلی نداشت در مرحله بعد هش بردها را بصورت تکی به کنترل برد و پاور وصل کنید، در هر مرحله دستگاه روشن نشد همان هش برد معیوب بوده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

اگر با بررسی موارد بالا باز هم دستگاه شما مشکل دارد با ما تماس بگیرید.

Instagram linkedin Telegram
Call Now Button