تامین قطعات

معرفی قطعات دستگاه های ماینر ( ASIC )

قطعات ماینر

برد نام قطعه ای است که تمامی اجزاء یک ماینر را به هم متصل می کند. خرابی یک برد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از دلایل مهم خرابی برد می توان به: حرارت بالا، افزایش ولتاژ، خرابی یکی از مدار ها و … اشاره نمود.

قطعات ماینر

وظیفه اصلی هش برد، به قسمت پردازش مربوط می شود. هیچگاه نباید شما هش برد را با برد اصلی به اشتباه بگیرید. بر روی هش برد، چیپست های پردازشگر نصب شده اند. از دلایل اصلی خرابی هش برد می توان به: خرابی یک یا چندین چیپست های پردازنده، عمر چیپست ها و …. اشاره نمود.

منبع تغذیه / پاور

قطعات ماینر

” Power ” در لغت فارسی به معنای قدرت می باشد که به عنوان منبع تغذیه یاد می شود. منبع تغذیه را می توان یکی از مهم ترین قطعات یک ماینر عنوان کرد. وظیفه منبع تغذیه همانطور که از نامش پیدا است، تامین برق کلی ماینر می باشد. با این حساب پس می توانیم بهتر درک کنیم که چرا منبع تغذیه یکی از اصلی ترین قطعات یک ماینر نامیده می شود. ازدلایل خرابی منبع تغذیه  می توان به: حرارت زیاد، کاهش و یا افزایش ولتاژ، خرابی مدار ها و یا به اصطلاح خرابی یک و یا چند خازن اشاره نمود.

فن را می توان یکی از مهم ترین قطعات ماینر ها عنوان کرد. تقریبا این را می دانید که وظیفه فن خنک نمودن است. حال فن ها می توانند موجب خنک سازی ماینر ها شوند و یا کامپیوتر ها. در چند سال اخیر فناوری جدید با نام واتر کولینگ آمده است تا جای فن ها را بگیرد. واتر کولینگ نسب به فن دارای هزینه های بیشتری می باشد زیرا تجهیزات بیشتری دارد. سیستم خنک کننده واتر کولینگ همانند رادیاتور خودرو عمل می کند. اگر بخواهیم جزئی تر روند کاری واتر کولینگ را بگوئیم، به این شکل است که ابتدا جریان آب وارد یک محفظه مستطیل شکل می شود. ( می تواند این محفظه شکل های دیگری داشته باشد اما ما به طراحی پیشفرض این فناوری توجه کرده ایم ).

بر روی محفظه یک و یا چند فن نصب شده است. ابتدا آب توسط اتصالات موجود وارد محفظه می شود و توسط فن ها خنک می شود. به محض خنک شدن آب ، جریان به سمت ماینر حرکت می کند و زمانی که وارد ماینر شد ، اقدام به خنک سازی و کاهش دمای محیط می کنند

جهت خرید قطعات دستگاه ماینر میتوانید به صفحه فروشگاه ما مراجعه کنید:

Instagram linkedin Telegram
Call Now Button