خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارزها

پس از بیش از یک سال تلاش مداوم  فعالان حوزه رمز ارزها از طریق  انجمن بلاکچین ایران و نظام صنفی رایانه‌ای، در نهایت دولت در مصوبه شماره  ۵۵۶۳۷/ ۵۸۱۴۴ که در تاریخ  ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ ابلاغ شده بود، بندهایی را پیرامون خوداظهاری دستگاه‌های ماینر افزود. پیش از این، در این مصوبه بندهای مجهولی وجود داشت و در واقع، برای تعیین تکلیف وضعیت دستگاه‌های ماینر فرایندی در نظر گرفته نشده بود. بر اساس آمارهای منتشر شده توسط نهادهای قانونی مجری پلمپ مزارع استخراج رمز ارزها و توقیف دستگاه‌های ماینر، تاکنون بیش از ۵٠ هزار دستگاه ماینر توقیف شده است.

یکی از نتایج بسیار مهم و مثبت تغییرات ایجاد شده در مصوبه ۵۵۶۳۷/ ۵۸۱۴۴ آن است که با فراهم شدن بسترهای لازم برای فعالیت قانونی ماینرها، فعالیت مزارع زیرزمینی استخراج رمزارزها به پایان می رسد و فعالان این حوزه به طور قانونی و آشکار  به فعالیت می‌پردازند. قانونی کردن فعالیت ماینرها با پرداخت عوارض و حقوق دولتی و گمرکی دستگاه‌های رمز ارزها در حال حاضر امکان‌پذیر شده است.

سامانه خود اظهاری دستگاه های استخراج رمزارزها با پیگیری های کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران و کمسیون استخراج رمزارهای نظام صنفی رایانه‌ای کشور توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت شروع به کار کرد. چندی پیش با اصلاح مصوبه دولت در حوزه رمز‌ارزها و افزودن جزئیات جدید به آن، دستگاههای صنعت ماینینگ موجود در کشور قانونی روال قانونی شدن را پی می گیرند و فعالان این حوزه می‌توانند در ادامه تعامل موثر و مثبتی با دولت داشته‌ باشند. ماینرها و فعالان حوزه ماینینگ می توانند با مراجعه به این سامانه بهین یاب نسبت به قانونی کردن دستگاه های استخراج خود اقدام کنند.

راه اندازی مزرعه و فارم استخراج

آموزش تصویری خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارزها و ماینرها

1 .ابتدا از آدرس زیر می بایست ثبت نام سامانه بهین یاب را انجام دهید:

http://amarsanat.mimt.gov.ir/index.php?req=accountinghome

سامانه
راه اندازی مزرعه و فارم استخراج

جهت دانلود فایل پی دی اف آموزش ثبتنام در سایت خوداظهاری رو دکمه ی دانلود کلیک کنید:

دیدگاهتان را بنویسید